Програма утилізації авто не працює вже чотири роки
Загрузка плеера...

У 2013 році в Україні набув чинності закон, згідно з яким держава мала створити умови для утилізації старих автомобілів. Планувалася поява мережі спеціалізованих центрів. Чиновники обіцяли компенсацію частини витрат підприємцям за кожну перероблену автівку і навіть увели для цього збір на нові машини. Минуло чотири роки – і жоден транспортний засіб за цей час так і не був належним чином утилізований.

У Міністерстві екології зізнаються: програма повністю провалилася. Чому – пояснити ніхто не здатен. Добре хоч скандальний збір скасували, проте про гроші, які покупці нових авто сплатили до казни, ніхто з урядовців і досі не прозвітував. А сума там чималенька – з кожної машини брали від 5 до 30 тисяч гривень.

Бездіяльність влади має наслідком не лише скупчення у дворах будинків іржавих кинутих залізяк. Значно більше варто турбуватися про шкоду для навколишнього середовища, яку завдають старі автівки. Близько половини транспортних засобів в Україні були виготовлені ще за радянських часів. Кожен третій автомобіль старший тридцяти років. У процесі експлуатації такі "ветерани" автопрому виділяють у ґрунт та повітря свинець, ртуть та інші небезпечні речовини. Якщо нічого не зміниться, ситуація вже в найближчі роки ризикує стати критичною.      

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram