Київ відзначає День визволення від нацистів
Загрузка плеера...

6 листопада Київ відзначає 74-у річницю звільнення від нацистських загарбників. Цього дня 1943 року війська Першого українського фронту під командуванням генерала Миколи Ватутіна поклали край окупації столиці України, яка тривала довгих 778 днів.

Наступ радянських військ здійснювався з двох плацдармів – Лютізького та Букринського. Основний удар було завдано на північ від міста. У переддень відступу німці почали палити Київ, тож визволителі вступили у майже порожню столицю, охоплену вогнем. Втрати Червоної армії у наступальній операції становили понад 30 тисяч чоловік.

Існує легенда, згідно з якою Київ мали звільнити акурат у річницю жовтневої революції 7 листопада. Армія Ватутіна нібито впоралася з цим завданням на день раніше. Проте історики заперечують цю версію. На відсутність подібних вказівок вказує той факт, що командувач не зупинив війська у Києві, а одразу рушив далі на захід. Вже 12 листопада ворога вибили з Житомира, а через день розпочато перехід до оборони з метою відбити контратаки нацистів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram