Пучдемон готовий співпрацювати з владою Бельгії
Загрузка плеера...

Відсторонений Мадридом очільник каталонського уряду Карлес Пучдемон готовий співпрацювати з прокуратурою Бельгії щодо ордера на свій арешт. Про це він повідомив у Twitter. При цьому політичний лідер Каталонії не зазначив, де наразі перебуває. Вважають, що він – у Бельгії.

Прокуратура королівства уже отримала від Іспанії ордер на арешт Пучдемона та чотирьох його соратників. Це підтвердив представник Федеральної прокуратури Бельгії Ерік Ван дер Сіпт. Він заявив, що у відомстві вивчають документ, а потім передадуть його до суду.

У міністерстві юстиції Бельгії заявили, що їхній уряд не має впливу на майбутнє відстороненого від влади каталонського лідера, а ордер на арешт Пучдемона є "цілковито юридичною процедурою", яка відбувається "через прямий контакт між правоохоронними органами".

Іспанська Феміда видала європейський ордер на арешт Пучдемона і чотирьох його соратників ще 1 листопада, після того як високопосадовці не прийшли на судове засідання. Наступного дня Національна судова колегія Іспанії заарештувала вісьмох відсторонених міністрів уряду Каталонії.

Мадрид звинувачує чиновників і високопосадовців автономного регіону в заколоті, повстанні проти державної влади і зловживанні бюджетними коштами.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram