Неологізм Трампа став "фразою року"
Загрузка плеера...

Видавництво "Гарпер Коллінз", яке укладає один з найавторитетніших словників англійської мови, оприлюднило результати дослідження щодо трендових фраз 2017 року. Найбільш популярним та вживаним став вислів fake news, який постійно використовує у своїх публічних заявах та Інтернет-публікаціях президент Сполучених Штатів Дональд Трамп.

Спеціалісти Collins виявили, що за останні 10 місяців слова "фейкові новини" стали з’являтися в усному та писемному мовленні на 365% частіше. При цьому лексикографи заперечують переконання громадськості в тому, що авторство цього неологізма належить саме нинішньому хазяїнові Білого дому. Вираз існував давно на рівні сленгу. Втім, беззаперечно завдяки Трампу він увійшов до політичного та медіа-дискурсу. А також до спортивного: під час однієї з прес-конференцій фразу дуже вдало використав екс-чемпіон світу з боксу Володимир Кличко.

Експерти констатують: популярність fake news вчергове свідчить про катастрофічне падіння рівня довіри до інформаційної журналістики. Нагадаємо, що минулого року автори Оксфордського словника назвали найпопулярнішим слово post-truth, що характеризує суспільство, в якому люди вірять не фактам, а емоціям та власним переконанням.     

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram