МОЗ не запустить медреформу з 1 січня
Загрузка плеера...

Медичну реформу, навколо якої розгорнулося багато дискусій, не зможуть запустити з 1 січня 2018 року. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Він стверджує, що причина цього – технічні проблеми. У МОЗ думали про прийняття закону до кінця весни, потім – до кінця літа. Тож за всіма планами передбачалося внесення змін із 1 січня. Однак прийнятий Верховною Радою закон підпишуть лише у грудні. Зараз парламент змушений розглянути проект постанови про скасування проголосованого закону. Відповідно, на підпис до Президента документ потрапить у період із 20 до 24 листопада.

Проте міністерству, за словами Ковтонюка, потрібно десь півроку на створення Національної служби здоров’я України, підготовку нормативних документів та обговорення усіх деталей реформи.

Якщо процес змін у медицині буде запущений відразу, то це просто скомпромітує саму реформу.

Заступник не назвав точну дату початку реформування галузі, але пообіцяв озвучити її найближчим часом.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада України підтримала законопроект "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів". Сам законодавчий акт ще на стадії розгляду став об'єктом критики як з боку певних політичних сил, громадських організацій, так і самих медиків.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram