Депутати хочуть ударити по малому бізнесу
Загрузка плеера...

У Верховній Раді України зареєстрували проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо заходів з детінізації обороту товарів і послуг".

Підприємці, бізнес-об’єднання та асоціації малого бізнесу стверджують, що прийняття цього документа буквально знищить спрощену систему оподаткування, яку роками відстоював малий бізнес України.

Такі побоювання підтвердили і представники Державної регуляторної служби, які вважають, що цей законопроект робить черговий крок на шляху до повного руйнування спрощеної системи оподаткування.

Передбачається, що лише за перший рік після впровадження цього законопроекту на виконання його умов малий бізнес потратить щонайменше 15 мільярдів гривень. Витрати на обов’язкове ведення платниками єдиного податку "Книги обліку доходів і витрат" сягнуть майже 14 мільярдів гривень.

Новий формат обліку витрат на обсяг оподаткування ніяк не впливає, він лише створить велику хвилю додаткової роботи і бюрократії. Оподаткування таких суб’єктів господарювання залежить від доходів, облік яких і так ведеться.

Також законопроект містить положення про встановлення обмеження для фізичних осіб-підприємців, які реалізовують технічно складні побутові товари.

У ДРС попередили, що різкий скачок фінансового навантаження на малі підприємства призведе до масового закриття бізнесу, зростання безробіття та соціальної напруги в суспільстві.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram