За безпеку українців персонально ніхто не відповідає
Загрузка плеера...

Менше ніж за тиждень у Києві та околицях трапилися два резонансні інциденти, в результаті яких три людини загинули, і ще три отримали поранення. Серед загиблих під час теракту 25 жовтня біля телеканалу "Еспресо" охоронець нардепа Ігоря Мосійчука та капітан поліції. Поранення отримали політолог Віталій Бала та сам нардеп-радикал. П'ять днів потому розстріляли авто відомих добровольців Аміни Окуєвої та Адама Осмаєва. Жінка загинула, чоловік отримав поранення.

Дмитро Корнійчук, політолог:

"Если сравнить с убийством той же Окуевой, где просто с автомата расстреляли машину, то по поводу Мосийчука много вопросов".

Загалом від початку цього року в Україні трапилася низка замахів і вбивств, об'єктами й жертвами яких стали співробітники українських спецслужб, державні службовці, або фігуранти гучних справ. Звісно, що в українців виникає закономірне питання: а чим займаються увесь цей час українські правоохоронці та спецслужби?

Олександр Климчук, юрист:

"Получается, что у нас теракты. Никто их не расследует, их должны раскрывать еще до момента пока кто-то нажал эту кнопку взрыва. Этого не происходит. То есть, СБУ занимается не теми функциями. Сейчас, чтобы не вычислить человека, имея такие технические возможности, Facebook, Google знают о нас больше, чем мы сами о себе знаем. Эти все ресурсы есть у кого-то, но нет у СБУ? Нет профессионалов: в полиции сейчас, в СБУ, в НАБУ. Есть единицы людей, которые хотят работать, могли бы работать. Но все больше профессионалов уходят".

Після нищівної критики на адресу правоохоронців, силовиків та спецслужб очільники деяких із цих відомств вирішили розповісти, що робота у їх відомствах буквально кипить. В один день із журналістами зустрілися головний військовий прокурор Анатолій Матіос та очільник Служби безпеки України Василь Грицак. Чиновники розповіли, зокрема, про результати розслідувань захоплення військової частини в Одесі, вбивства полковника СБУ Олександра Хараберюша та начальника спецрезерву Головного управління розвідки Міноборони Максима Шаповала. Окрім того, прозвучала інформація, що об'єктами ворожих спецслужб були понад півтори тисячі українських правоохоронців і державних діячів. Проте озвучені факти не переконали суспільство, що українська правоохоронна система зараз працює на всі сто.

Сергій Бєлашко, політичний експерт:

"Классические вопросы: кто это сделал и зачем? В этих условиях может быть давно большое количество ответов. По большому счету, любой человек, который социально активный, депутат, журналист, офицер, политолог или политтехнолог, может в любой момент стать жертвой такого политического заказа или террористического заказа. Кто может заказать? Да кто-угодно".

До слова, єдиний, хто за останні дні жодним чином не відреагував на резонансні події та критичні закиди суспільства, – керівник Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков.

Дмитро Корнійчук, політолог:

"Мы живем в обществе, где право силы является теперь главным, а полиция, СБУ, прокуратура выполняют исключительно декоративные функции. Мы должны говорить о том, что действительно в стране полный беспредел, никто уже не знает, кого могут завтра убить, взорвать".

Зрештою, і експертне середовище, і громадянське суспільство наразі прийшло до висновку, що розрекламовані реформи, зокрема системи МВС, не принесли обіцяних результатів, що і продемонстрували резонансні та трагічні події 2017-го року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram