Гриневич ліквідовує у школах природничі науки
Загрузка плеера...

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич під час робочого візиту до Одеси заявила про намір реформувати блок природничих наук у старшій школі. На думку чиновниці, дітям, які на останньому етапі навчання обирають гуманітарний профіль, не потрібно окремо вивчати хімію, фізику, географію та біологію. Тому вона пропонує об’єднати ці дисципліни в один новий предмет.

Як і завжди в подібних випадках, Гриневич стверджує, що ця ініціатива базується на досвіді розвинених країн. Мовляв, науки про природу мають бути інтегровані у цілісну картину світу, яка формується у дитини. І для цього зовсім не потрібно вивчати кожну з них ґрунтовно. Міністр також наголошує, що зміни стосуються лише 10 та 11 класу, а до цього всі предмети викладатимуть як і раніше.

Заява Гриневич викликає одразу кілька гострих запитань. По-перше, як Міністерство має намір впроваджувати реформу, якщо для неї немає ані навчальних програм, ані підручників, ані викладачів? По-друге, чи не призведе оптимізація предметів до скорочення вчителів, предмети яких виявились непотрібними? І зрештою, чи не стане відмова від традиційного викладу природничих дисциплін передумовою падіння якості навчання та примітивізації знань учнів? Відповідей на це ми поки від урядовців не почули.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram