Кіберполіція затримала телефонних шахраїв
Загрузка плеера...

Кіберполіція нарешті зайнялась і телефонними шахраями. На Полтавщині затримали організатора масштабної злочинної схеми. Громадянам розсилалися фальшиві смс-повідомлення від імені українських банків, а також надходили дзвінки з заявою про те, що родич потерпілих потрапив у поліцію із пропозицією "вирішити" проблему за певну винагороду.  

Валерій Береза, начальник Слобожанського управління кіберполіції:

"Была задержанна организованная группа мошенников, которые свои мошеннические действия совершали под видом телефонных звонков, так называемых "Алло, Ваш сын попал в тюрьму. В состав группы входило 3 человека, которые проживали в Полтавской области".

40-річний організатор злочинної схеми був "смотрящим" і лідером серед осіб, що перебували у виправній колонії у Луганську. До речі, дзвінки потерпілим надходили саме з цього виправного закладу та ще й із  СІЗО, розташованого на Полтавщині.

"На гачок" потрапили більше сорока українських родин. За різними джерелами, шахраї "виманили" у них від одного до чотирьох мільйонів гривень.

Потерпіла:

"Позвонили рано утром и сказали, что сына задержали за то, что у него были наркотики. И тут сын начал кричать "Мам, беда, помоги". Это сбило меня с толку…. Я начала спрашивать, что же случилось. Мне сказали, что он "попался" с наркотиками. А так, как мы видим, что он не употребляет и его подставили точно, мы можем это дело замять. Нужно дать 1000 долларов. Перевила деньги… Мне сказали, что сына отпустят… И когда я уже поняла, что меня обманули, было уже поздно".

"Головного" у справі затримали через місяць після закінчення його строку відбування покарання. Зараз ведуться слідчі дії. У суді чоловіку оголосили про підозру та обрали запобіжний захід – два місяці утримання під вартою або внесення застави в розмірі 1,2 млн гривень.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram