Україна погасила борги перед ЄСПЛ до 2013 року
Загрузка плеера...

У Міністерстві юстиції заявили, що погасили борги перед Європейським судом з прав людини до 2013 року. Ці рішення були ухвалені за режиму Януковича. У Кабміні стверджують, що попередники ігнорували приписи ЄСПЛ, і нинішньому уряду дісталось у спадок понад три тисячі справ. Більшість цих позовів пов'язана з тим, що держава не виконувала рішення внутрішніх судів. Зокрема, йдеться про забезпечення пільгових категорій населення.

Втім, впродовж останніх трьох років українці так само часто звертаються до Європейського суду з прав людини. Прес-служба уряду повідомляє про 10,5 тис. справ, отриманих з 2014 року. Майже всі вони пов'язані з тим, що органи виконавчої влади надто довго виконують рішення судів. Чимала частина скарг пов'язана зі зволіканнями під час судового розгляду або розслідування кримінальних проваджень. У Мінюсті стверджують, що всі виплати з нових справ проводять вчасно, і борги не накопичують.

Попри оптимістичні заяви міністерства, днями ЗМІ з посиланням на Українську Гельсінську спілку опублікували зовсім іншу інформацію. Це понад 30 млрд грн за 120 тисячами рішень. Нагадаємо, в середині жовтня у Європейському суді з прав людини об'єднали в одну справу більше 12 тисяч скарг від чорнобильців, які не отримали обіцяних виплат. У ЄСПЛ визнали, що проблема має системний характер і направили матеріали до Ради Європи.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram