У захопленні військової частини знайшли "крайніх"
Загрузка плеера...

Під час незаконного захоплення території режимного об'єкта в Одесі капітан військової частини перебував у стані алкогольного сп'яніння. Про це розповів журналістам під час брифінгу головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Анатолій Матіос, головний військовий прокурор:

"На місці цієї події був встановлений, зафіксований, опитаний капітан військової частини, який перебував на місці конфлікту у стані алкогольного сп’яніння. Складений адміністративний протокол, його відсторонили від виконання військової служби. Адміністративне провадження буде розглянуто сьогодні судом, яке передбачає 10 днів гауптвахти за вживання спиртних напоїв".

Наразі виконувач обов'язків командира військової частини затриманий за підозрою в умисному невиконанні своїх обов'язків, що спричинило тяжкі наслідки. За цим фактом відкрито кримінальне провадження, а підполковнику оголошено про підозру.

Анатолій Матіос, головний військовий прокурор:

"Вчора ввечері військовою прокуратурою відповідального регіону одеським гарнізоном був затриманий в. о. командира частини підполковник ЗСУ, який не вжив заходів, пов'язаних із застосуванням фізичної сили, вогнепальної та холодної зброї, як це передбачено статутом караульної та постової служби, що призвело до захоплення частини земельної ділянки військові частини і порушення території військового об'єкта. Підполковнику, в. о. командира оголошено підозру за ч. 3 ст. 426 умисне невиконання військовою службовою особою в умовах особливого періоду дій, які вона за своїми службовими обов'язками повинна була виконати, що спричинило тяжкі наслідки".

Затриманий також і солдат-контрактник, який перебував на варті у момент незаконного захоплення молодиками території режимного об'єкта в Одесі, і жодним чином не відреагував на інцидент. Йому теж оголошено про підозру.

Анатолій Матіос, головний військовий прокурор:

"Затриманий і оголошено підозру військовослужбовцю за контрактом, який будучи призначеним у добовий наряд черговим групи зберігання авіаційної техніки, порушив статутні правила патрулювання, не вжив заходів протидії невстановленим особам, які проникли на територію Згідно зі 196 статтею статуту внутрішньої служби ЗСУ чатовим застосовується зброя без попередження у разі явного нападу на нього або на об'єкт. Що ми спостерігали? Чатовий прийшов без зброї, зробив дії, які соромлять українську армію".

За словами головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, зараз вирішується питання про запобіжні заходи затриманим. Солдату-контрактнику загрожує до 5 років позбавлення волі, командиру військової частин – до 7-ми років.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram