Вбивство Окуєвої навряд чи розкриють
Загрузка плеера...

Під час обстрілу на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області автомобіля, у якому перебували добровольці Аміна Окуєва та Адам Осмаєв, у жінку влучило 6 куль. Про це написав на своїй сторінці у Facebook один із бійців АТО Ротан Кримський.

У прокуратурі Київської області зареєстрували кримінальне провадження за фактом убивства Аміни Окуєвої. Як повідомила прес-служба відомства, хід справи взяли під особливий контроль. Правоохоронці розцінюють убивство жінки-добровольця як замовне.

Силовики розглядають дві основні версії убивства колишнього бійця добровольчого батальйону. Як заявив народний депутат Антон Геращенко, наразі основних версій у слідства дві. Перша - дії російських спецслужб із метою дестабілізації громадсько-політичної ситуації в Україні. Друга - помста осіб, що перебувають на території Чеченської Республіки, через діяльність Адама Осмаєва та Аміни Окуєвої.

Валентин Гладких, політолог:

"Не треба однозначно відкидати всі версії, окрім тієї, яка подобається Антону Геращенку винятково з пропагандистських цілей. Хоча, безумовно, це не означає, що треба відкидати цю версію, що є політична складова. Той факт, що хтось починає волати про "руку Кремля", абсолютно не знімає відповідальності. Навпаки, це ставить питання ще більш суворо: якщо у вас на території "рука Кремля" робить усе, що хоче, то може ви зайві? Може ви є некомпетентними?".

Оскільки це вже другий напад на подружжя за цей рік, на переконання політолога Руслана Бортніка, вже після першого замаху у МВС мали подбати про безпеку Аміни й Адама, навіть попри їх відмову від державної охорони.

Руслан Бортнік, політолог:

"Відповідає за це Міністерство внутрішніх справ. Навіть якщо Окуєва відмовилася від охорони, після першого замаху це питання уже не Окуєвої, а – держави. Мені здається, навіть у разі відмови, її не могли позбавляти цієї охорони. Оскільки це справа проти державної безпеки, цю справу має взяти на контроль Служба безпеки України передусім. Всі інші органи (МВС, ГПУ) у ситуації із попереднім замахом довели свою неефективність. Мені здається, що у цій ситуації і генеральний прокурор, і міністр внутрішніх справ, інші чиновники зобов'язані подати у відставку. На це вони були би приречені у будь-якій демократичній країні".

Зважаючи на той факт, що за останні три роки в Україні це вже не перша гучна кримінальна справа, яка не доведена до кінця, чимало експертів припускають, що навряд правоохоронцям вдасться знайти та покарати винних.

Руслан Бортнік, політолог:

"Враховуючи, що за останні три роки жоден резонансний кримінальний злочин не розслідуваний, то, на жаль, і в цьому випадку говорити, що слідство знайде винуватих, не доводиться. Ця ситуація має два ключових маркери. Це абсолютна деградація правоохоронної системи. Тут не змогли навіть оперативно ввести план "Перехват", по "гарячим слідам" провести слідство. Якби ці ситуації трапилися в іншій країні, то все керівництво правоохоронних органів було би зобов'язане подати у відставку. Приклад цієї мережі, низки терористичних атак в центрі міста, на Київщині, по всій країні, приводить до другого маркеру: складається враження, що це переслідує чиїсь інтереси. Ціль тут не лише соціально-політична дестабілізація, але і виклик певної реакції суспільства".

Наразі правоохоронці встановлюють, чи були поряд з місцем вбивства камери відеоспостереження, або свідки події. Поліція перевірила понад сотню машин у справі про убивство Аміни Окуєвої на Київщині і відпрацьовує різні шляхи втечі убивць із місця злочину.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram