"Шовковий шлях" пішов повз Росію
Загрузка плеера...

У понеділок, 30 жовтня, лідери Азербайджану, Грузії та Туреччини відкрили 826-кілометрову залізничну лінію "Шовковий шлях", яка з’єднала Китай і Європу вантажним та пасажирським зв’язком, який пішов в обхід Росії. Почали будувати залізницю ще у 2007 році та планували закінчити у 2011 році, але кілька разів відкладали терміни відкриття.

"Шовковий шлях" обійшовся у понад 1 мільярд доларів. Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган зауважив, що країни-учасниці фінансували будівництво власним коштом.

Дорога пролягла від Китаю до Казахстану через новий залізничний термінал .а звідти до Каспійського моря. Далі шлях веде до Баку, Тбілісі та кінцевої станції Карс, звідки пасажири та вантаж уже іншими залізничними коліями доправлятимуть до всієї Європи.

Для створення "Шляху" прокладена нова 105-кілометрова гілка від Ахалкалакі до Карса. Лідери задіяних у будівництві країн вважають, що відкриття цієї залізниці сприятиме економічному підйому регіонів.

Нова залізнична лінія здатна переправити 5 мільйонів тон вантажів на рік, надалі кількість перевезених вантажів планують збільшити до 15 мільйонів.

Церемонія урочистого відкриття пройшла неподалік столиці Азербайджану Баку, адже саме та станція є важливим залізничним вузлом.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram