Зарплати нардепів в 4 рази перевищать учительські
Загрузка плеера...

Народні обранці в Україні, м’яко кажучи, не бідують, проте підвищувати собі заробітні плати вважають святим обов’язком. Восени депутати образилися на те, що їх оклади менші, аніж у міністрів, і вирішили усунути подібну кричущу несправедливість. У регламентному комітеті почали обговорювати законопроект, що передбачає підвищення оплати праці нардепів з 17 до 30 тисяч гривень.

Журналісти вирішили перевірити, наскільки співвідношення між доходами парламентарів та вчителів в Україні відрізняється від аналогічних показників у країнах Європейського союзу. У еквіваленті євро наші депутати отримуватимуть тисячу умовних одиниць, а співробітники шкіл вищої категорії зараз можуть розраховувати максимум на 227. Таким чином, зарплата обранця вища у 4,4 раза. Для порівняння: у сусідів поляків співвідношення складає 1,4; у Словаччині – 1,43; у Чехії – 1,6. Трохи більший розрив у Франції, Латвії та Греції. Абсолютно тотожний українському показник у Австрії – от тільки оклади вдесятеро вищі. Єдина країна, де різниця ще більш відчутна, ніж у нас – Італія.

Можливо, ця статистика не обурювала б громадськість настільки, якби роботу парламентарів можна було назвати ефективною. Проте нинішнє скликання – найменш результативне за всю добу Незалежності. І на тлі цієї інформації підвищення зарплат виглядає не інакше як найгірший вияв цинізму.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram