Лідер Каталонії шукає прихистку у Бельгії
Загрузка плеера...

Відсторонений президент Каталонії Карлес Пучдемон та п’ять його соратників із колишнього керівництва автономії прибули до Бельгії. Очікується, що найближчим часом політики звернуться до влади королівства з проханням надати їм політичний притулок. Таку можливість озвучив міністр з питань іміграції Бельгії Тео Франкен. Урядовець переконаний, що на батьківщині Пучдемону, цитуємо, "не гарантований справедливий суд".

Генеральна прокуратура Іспанії звинувачує екс-чиновника у заколоті, підбурюванні до спротиву владі та зловживанні бюджетними коштами. Суд просять викликати обвинуваченого для надання свідчень, а також призначити йому заставу у розмірі 6 мільйонів 200 тисяч євро.

Тим часом Пучдемон найняв бельгійського адвоката Поля Бекаерта, відомого залученням до справ проти баскської сепаратистської організації "ETA" – одного з перших терористичних угрупувань Європи. Поки що юрист просто консультує екс-президента з питань отримання політичного притулку. Проте не виключено, що надалі Бекаерт виконуватиме роль захисника Пучдемона у судовому процесі.   

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram