Місцеві вибори в ОТГ пройшли гірше, ніж очікувалося
Загрузка плеера...

Перші місцеві вибори в об'єднаних територіальних громадах пройшли гірше, ніж очікували експерти. Низький рівень підготовки членів виборчих комісій, незаконна агітація, криміналізація виборчого процесу у день голосування, помилки у бюлетенях, а також величезна кількість процедурних і технічних порушень. Такі результати спостереження за місцевими виборами в ОТГ оприлюднив Комітет виборців України.

Олексій Кошель, гендиректор Комітету виборців України:

"Більшість порушень чинного законодавства, які були зафіксовані, 60%-70% з них ми відносимо до технічного та процедурного характеру. Це величезний масив помилок у роботі ДВК, недостатня кількість скриньок для голосування, відкриття урн без вкидання контрольних листів, спроби голосування виборців без документів, які посвідчують особу, відкриття виборчих дільниць із запізненням, незаконна агітація або залишки агітації, яка не була знята у день тиші".

Окрім зафіксованих раніше маніпуляцій із визначенням виборчих округів та реєстрації так званих технічних кандидатів однією із негативних тенденцій у день виборів стала технологія прямого і непрямого підкупу виборців.

Олексій Кошель, гендиректор Комітету виборців України:

"Із підвищенням рівня мінімальної заробітної плати у нас зріз поріг легального підкупу виборців. Раніше партії та кандидати виборчого процесу могли надати виборцям продукції із символікою партії на суму 60 грн, то зараз цифра виросла до 160 грн. Таким чином низка політичних сил проводила відкритий підкуп виборців. Перед днем голосування КВУ заявляв про два приклади прямого підкупу виборців, за якими було відкрито кримінальне провадження МВС. Також ми зафіксували один факт підкупу у Хмельницькій обл. з боку партії "За конкретні справи", про що повідомили публічно. У день виборів був ще один приклад, коли МВС заявило про провадження щодо підкупу виборців в Одеській обл.".

Не обійшлося і без нападів на дільниці, побиття активістів, погроз членам виборчих комісій, підвезення виборців, перешкоджання роботі спостерігачів.

Денис Рибачок, аналітик КВУ:

"Ми відзначали використання недоброчесних технологій з боку кандидатів. У першу чергу це стосується так званої технології підвезення виборців. У Херсонській та Сумській областях підвезення виборців супроводжувалося певними конфліктними ситуаціями. На Херсонщині дійшло до бійок між активістами та самими виборцями".

Олексій Кошель, гендиректор Комітету виборців України:

"Слобідсько-Кульчієвецька ОТГ у Хмельницькій обл., де були погрози з боку одного із кандидатів екс-голові ТВК, вона звернулася із позовом до правоохоронних органів. Другий факт, присутність автобусів, де були люди у камуфляжі, на одній із дільниць на Херсонщині. Багато ЗМІ подали цю інформацію як нові "тітушки", загроза виборчому процесу і так далі".

Однією із ключових і наразі невирішених проблем, за словами представників Комітету виборців України, залишається неякісне законодавство, що створює чимало протиріч, а також суттєво ускладнює організацію виборчого процесу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram