Ісландії загрожує коаліційна криза
Загрузка плеера...

В Ісландії оголошено результати дострокових виборів до Альтинга – однопалатного парламенту, що вважається найдавнішим у світі. Вперше за весь час існування законодавчого органу до його складу увійшли представники одразу восьми партій.

Волевиявлення було призначене після скандалу з батьком прем’єр-міністра Б’ярні Бенедіктссона, наслідком якого був розпад коаліції. Очікувалося, що чинний голова виконавчої влади зазнає нищівної поразки, проте його "Партія незалежності" втратила усього п’ять мандатів, отримавши 16 місць із 63 можливих. Одразу сім депутатів делегує нова "Центральна партія", створена буквально за кілька тижнів до виборів. Соціал-демократи та ліво-зелені трохи збільшили свою присутність в Альтингу, а от реформісти та "Піратська партія", навпаки, погіршили результат. Політсила "Світле майбутнє", дії якої спричинили розпуск парламенту, узагалі не подолала прохідний бар’єр.

Для формування більшості домовлятися доведеться не менш як трьом фракціям, що за нинішніх обставин виглядає надзвичайно складним завданням. Попередні коаліційні переговори тривали три місяці, нинішні можуть затягнутися на півроку й більше.    

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram