Курдські військові штурмували парламент автономії
Загрузка плеера...

В Ербілі, столиці Іракського Курдистану, військові штурмували будівлю парламенту. Представників збройних формувань обурило рішення депутатів, які відправили у відставку президента автономії Масуда Барзані.

Пешмерга (так тут називають військових) прийшли до будівлі парламенту з автоматами і кийками. ЗМІ повідомляють, що протестувальники змогли прорватись всередину приміщення, але поліція не дала їм пробитись до парламентаріїв. В ході сутичок було поранено кілька журналістів, точна кількість постраждалих поки невідома.

Відзначимо, що лідер автономного району Масуд Барзані самостійно вирішив покинути посаду після того, як курди втратили контроль над провінцією Кіркук. Це багата на нафту територія, що формально не підпорядковується курдам. Втім, з 2014 тут були розміщені саме курдські збройні формування. Після проведення референдуму про відокремлення центральна влада направила війська у Кіркук, і зараз провінція перейшла під контроль Багдаду. Барзані заявив, що його відставка може полегшити діалог між центром та автономією.

Після референдуму про незалежність від Іраку центральна влада країни заявила, що всі чиновники, причетні до організації незаконного плебісциту, мають покинути свої посади.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram