Чийгоз та Умеров прибули до Києва
Загрузка плеера...

27 жовтня до України повернулися заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз, яких в урочисто зустріли в аеропорту "Бориспіль".

У столичному аеропорту звільнені в’язні дали коротку прес-конференцію, під час якої розповіли подробиці свого визволення та утримання під вартою. Зокрема, Чийгоз наголосив, що не вважає своє звільнення справжнім.

Ахтем Чийгоз, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу:

"Я не могу сравнивать это с освобождением. Освобождение – это свобода, это то, за что боролись. И не только за свободу отдельно взятых личностей. Это свобода моего народа, моей земли, моей родины, моей страны. А с перепугу проводя такую спецоперацию, я по-другому это назвать не могу, когда по бумаге меня должны отпустить домой, а меня вывозят без опознавательных знаков люди в балаклавах".

Водночас Умеров заявив, що наступним завданням є повернення територіальної цілісності України. Відразу після прес-конференції лідери кримських татар поїхали на зустріч із Президентом України Петром Порошенком, який привітав їх із поверненням і зауважив, що обережний оптимізм щодо звільнення в'язнів, "нарешті став фантастичною реальністю".

Нагадаємо, у четвер, 25 жовтня, російська влада передала Туреччині Умерова і Чийгоза, засуджених раніше у Криму.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram