Німецька "Ямайка" поки не складається
Загрузка плеера...

Коаліційні перемовини у новому скликанні німецького парламенту перенесено на наступний тиждень. Християнсько-демократичний союз Ангели Меркель не зміг домовитися з двома іншими фракціями Бундестагу про формування більшості, яку у ЗМІ вже прозвали "Ямайкою" – оскільки кольори політичних сил утворюють прапор цієї острівної країни. 

Вільній демократичній партії та партії зелених не подобається погляд фрау канцлера на питання врегулювання міграційної кризи, боротьби із кліматичними змінами та реформування сфери енергетики. Раніше Меркель заявляла про те, що сторонам перемовин вдасться знайти компроміс. Проте експерти мають щодо цього великі сумніви.

Ситуація, по суті, патова: соціалісти Мартіна Шульца вже офіційно перейшли в опозицію, а з праворадикальною "Альтернативою для Німеччини" переговорів ХДС точно не вестиме. Існує ризик повторення голландського сценарію. Нагадаємо, що в Королівстві Нідерланди коаліцію не могли створити впродовж більш ніж 200 днів після виборів. І лише 26 жовтня монарх нарешті затвердив новий склад уряду Марка Рютте.  

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram