Українцям не варто сподіватися на зниження цін
Загрузка плеера...

Зростання цін на продукти харчування в Україні вже перевищило темпи інфляції у 2017-му році.

Олексій Дорошенко, Всеукраїнська асоціація постачальників торговельних мереж:

"Данные за год – с 20 октября 2016-го по 20 октября этого года показывают, что у нас фактически мясная корзинка, овощная корзинка и молочная выросли значительно больше, в среднем раза в 2-2,5 больше, чем уровень инфляции, который за прошлый год составлял 12%".

За словами експерта, у м’ясному кошику продукції, яка б подорожчала менш ніж на 30% нема. Поки що на рівні більше 100 гривень зупинилося тільки куряче філе. Інші види м’яса продовжують дорожчати і найбільші темпи у цьому сегменті демонструє сало, яке на столичних ринках коштує вже 140-150 гривень.

Олег Пендзін, економіст:

"Минулого місяця ціна на сало зросла на 17%, цей ріст продовжується. За дві декади жовтня – 7% росту ціни на сало, тобто достатньо високий ріст".

Через те, що закінчується збір врожаю, у жовтні на українських ринках трохи зменшилися ціни на городину.

Олег Пендзін, економіст:

"Проте, якщо ми подивимося з початку цього року , то ціна на цілий ряд продукції рослинництва достатньо висока. У нас морква з початку цього року зросла на 65%, буряк – на 41%, цибуля ріпчаста – 22%. Тобто, не дивлячись на те, що вона зменшується по відношенню до червня місяця, ціни по відношенню до початку року є достатньо великі".

На жовтень 2017-го року Україна вже має загальне підвищення цін на товари та послуги на рівні 10%, але і це не межа. Минулого року пік інфляції припав саме на останні три місяці і склав 5,5%.

Олексій Дорошенко, Всеукраїнська асоціація постачальників торговельних мереж:

"Поэтому, если у нас повторится сценарий прошлого года, то мы уже к нашим 10% добавим еще 5,5% прошлого года. И у нас получается, что в этом году подорожание будет даже значительно больше, чем в прошлом. Хотя на начало года прогнозы были более позитивные".

Експерт відзначив, що порівняно з 2016-м роком соціальні продукти харчування в Україні додали у вартості майже 90%. Ціна на хліб повзе вгору, починаючи із січня, на 1,2-1,7%. Передумов для зупинки подорожчання продовольчих товарів у країні наразі не спостерігається.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram