Екс-депутату Мартиненку оголошено підозру
Загрузка плеера...

Екс-нардепу Миколі Мартиненку повідомили про підозру у привласненні майна державної компанії "Енергоатом". Крім того, протокол зачитали одному з його вірогідних спільників – керівнику відділe держпідприємства.

В Національному антикорупційному бюро стверджують, що саме Мартиненко організував корупційну схему із закупівлями. У 2008-2012 роках було оголошено одразу кілька сумнівних тендерів, за результатами яких підрядником "Енергоатома" стала чеська автомобільна компанія "Škoda JS".

Підприємство невиправдано завищило вартість своїх послуг. В результаті національна енергетична компанія переплатила чехам близько 6,5 млн євро. Після того, як держпідприємство перерахувало гроші, фірма-підрядник одразу передала їх далі. Частина коштів осіла на рахунках панамської компанії, кінцевим власником якої є сам Микола Мартиненко. В НАБУ вважають, що до корупційної оборудки були причетні ще двоє осіб. Де вони перебувають зараз, невідомо.

Тим часом адвокат Мартиненка заявив, що детективи антикорупційного бюро цілеспрямовано переслідують його підопічного. Юрист стверджує, що керівник відділу НАБУ Андрій Калужинський вдався до шантажу. Правоохоронець нібито пообіцяв закрити справу проти нардепа-утікача Олександра Онищенка, якщо той дасть хоч які-небудь свідчення проти Мартиненка.

Захисник Мартиненка повідомив, що цю інформацію вже передали правоохоронцям, і проти працівника НАБУ порушено кримінальну справу. У прокуратурі поки не прокоментували цю інформацію.

Нагадаємо, у квітні Мартиненка затримали за підозрою у розкраданні коштів підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". Вже через два дні екс-нардепа відпустили на поруки. Справу про розкрадання майна "Енергоатома" детективи антикорупційного бюро розслідують вже майже два роки.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram