Суд вирішив, що про статки СБУуншиків знати не треба
Загрузка плеера...

Суд вирішив, що декларації працівників СБУ не варто оприлюднювати. Про це повідомили у Центрі протидії корупції. На початку року ця організація подала позов проти Служби безпеки, вимагаючи оприлюднити інформацію про статки керівників і слідчих. Справу розглядали у Окружному адміністративному суді столиці.

У позові громадські активісти вимагали визнати провину Національного агентства з запобігання корупції, адже ця установа мала розробити порядок декларування для оперативників і розвідників. Такий механізм НАЗК не створило, натомість у Корчак погодились на пропозицію СБУ і підтримали створення окремої системи декларування для правоохоронців.

Жодну з цих претензій суд не підтримав. Тут пояснили, що Нацагентство з запобігання корупції не обмежене у часі, тому розробка порядку декларування може тривати, скільки буде потрібно. Крім того, служителі Феміди вирішили, що треба засекречувати всю інформацію про осіб, які працюють у оперативно-розшукових відомствах і здійснюють розвідку.

У Центрі протидії корупції вважають, що це розв'яже руки працівникам інших силових відомств, адже тепер вони фактично звільнені від декларування. Голова ЦПК Віталій Шабунін прокоментував ситуацію. Він заявив, що "комерційне крило СБУшників і зв'язані з ними продажні судді – це класичний приклад організованої злочинної групи". У ЦПК повідомили, що вже почали готувати апеляцію.

В Нацагентстві з запобігання корупції не прокоментували ситуацію.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram