"Поганий кролик" атакував Київ та Одесу
Загрузка плеера...

Співробітники Служби безпеки України заблокували розповсюдження комп'ютерного вірусу "Bad Rabbit". Про це СБУ повідомила на офіційній сторінці у Facebook.

Спеціалісти визначили, що вірус поширюється через фішингові листи електронної пошти зі зворотною адресою, яка асоціюється зі службою технічної підтримки компанії Microsoft. Новий вірус шифрує у комп'ютерах файли, а для повернення доступу до них, у користувачів вимагають викуп – трохи більше 230 доларів. За такою схемою були атаковані сервери київського метрополітену та міжнародного аеропорту "Одеса". В останнього була уражена система функціонування служби реєстрації пасажирів.

Кібератака зачепила і Росію, зокрема, там заблокувано роботу деяких інформаційних агентств. Також відомо про ураження десятків компаній у Туреччині та Німеччині.

Розробники антивірусу "ESET" вважають, що "Bad Rabbit" є новою модифікацією відомого вірусу "Petya".

Служба безпеки України опублікувала низку рекомендацій задля уникнення ураження "Поганим Кроликом" персональних комп'ютерів. Користувачам комунікаторів та девайсів варто щоденно оновлювати системне програмне забезпечення; не відкривати вкладення до електронної пошти, що надійшли від неперевіреного відправника; створювати резервні копії та своєчасно оновлювати антивірусне забезпечення.

Раніше, 12 жовтня, Служба безпеки України попереджала про можливу кібератаку на держструктури та приватні організації, надавши рекомендації щодо забезпечення уникнення ураження.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram