Меркель отримала приставку "в. о."
Загрузка плеера...

Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр офіційно розпустив уряд Ангели Меркель. Процедура, по суті, є простою формальністю. Лідерка Християнсько-демократичного союзу й надалі очолюватиме вищий орган виконавчої влади, проте, поки не призначені нові міністри, до її посади канцлера додається приставка "виконувач обов’язків".

Задля того, аби її позбутися, Меркель треба досягти домовленості щодо створення коаліції з іншими головами фракцій у Бундестазі. Оскільки соціал-демократи Мартіна Шульца заявили про перехід у опозицію, а з "Альтернативою для Німеччини" ніхто не хоче не лише домовлятися, але й просто сидіти у сесійній залі, варіант залишається один. Фрау канцлер необхідно заручитися підтримкою лібералів та блоку "зелених" з партією "Союз-90". Кольори ХДС та цих двох сил – чорний, жовтий і зелений – формують державний прапор Ямайки. Тому у ЗМІ майбутню парламентську більшість вже охрестили "Ямайкою".     

Перше засідання нового складу Бундестагу відбулося 24 жовтня. Депутатам вдалося обрати спікера – ним став колишній міністр фінансів Вольфганг Шойбле. За нього вже в першому турі проголосував 501 обранець. А от із заступником голови парламенту ситуація поки складна. Праворадикал Альбрехт Глазер за три раунди голосування не отримав належної підтримки. Рада старійшин Бундестагу має ухвалити рішення: призначити четвертий тур чи розглянути іншу кандидатуру.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram