Держмайно збирались списати за уявні борги
Загрузка плеера...

Керівників держпідприємства "Київмашсервіс" підозрюють у розкраданні 23 мільйонів гривень. Гроші заробляли на оренді майна: приватна фірма винаймала територію з виробничим комплексом площею у 3,2 гектари.

В СБУ встановили, що площі "Київмашсервісу" орендувала компанія, пов'язана з керівниками держпідприємства. Договори про користування майном не узгоджували з органами управління. Таким чином, приватна фірма нічого не платила державі, хоча за законом 70% від оренди площі повинні перераховувати у бюджет. Решту компанія може використовувати для своїх потреб. В СБУ вважають, що така схема працювала з 2013 року.

Крім того, керівники "Київмашсервісу" збирались вивести з державної власності частину територій і нерухомості. Це майно планували передати підконтрольним фірмам. Для того, щоб оборудка виглядала законно, посадовці вирішили створити штучну заборгованість і списати майно у якості погашення боргу.

Відзначимо, ДП "Київмашсервіс" входить у списки об'єктів малої приватизації. У Фонді держмайна зараз готуються до продажу компанії, вартість активів поки не визначили.

Силовики провели обшуки на підприємстві і вдома у підозрюваних. За словами правоохоронців, знайдені документи підтверджують незаконні оборудки. Одному з керівників повідомили про підозру, йому загрожує до 12 років позбавлення свободи.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram