Ухвалена медреформа порушує Конституцію
Загрузка плеера...

Медреформа, яку у другому читанні ухвалила минулого тижня Верховна Рада, порушує норми Конституції України.

Ігор Найда, кандидат медичних наук:

"49-та стаття Конституції насамперед. І при прийнятті також порушувались норми регламенту, закону – це теж є важливо. Тлумачення можуть бути різні. Але сам закон в силу того як він приймався, потребує юридичного доопрацювання. Про це не я говорю, а Головне експертне управління, яке подавало свої зауваження".

Головне науково-експертне управління відзначає, що стаття 49-та Конституції України передбачає безоплатну медичну допомогу населенню у державних та комунальних закладах охорони здоров’я. А окремі положення законопроекту 6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" суперечать цій нормі Основного Закону.

Дмитро Разумков, політолог:

"Я считаю, что сама идея внедрения медреформы – она нужна. И это надо было делать давно – но не такими методами, как это предлагается в этом законе. Если мы начинаем строить что-то, нарушая закон, Основной Закон государства, то, к сожалению, говорить о том, что это приведет к чему-то хорошему, не приходится".

Нагадаємо, медреформу ухвалювали із правками парламентського комітету з питань охорони здоров’я, суть яких доповідач не озвучила. Голосування пройшло пакетом. Одразу після ухвалення заступник голови фракції "БПП" Сергій Березенко заявив, що норму про співоплату з тексту нібито прибрали.

Сергій Березенко, народний депутат України:

"Комітет свідомо підійшов до того, що порушувати статтю 49 конституції неможна, як би це не було в практиці інших іноземних держав європейських чи світових потужних. Ми повернулися до того, що на сьогодні ніяких співоплат немає і це є єдина програма і все буде безкоштовно у рамках програм. Коли говорять про тариф, про співоплату – це все провокація, щоб збурити суспільство нібито там приймається щось у співоплату".

Натомість представники профспілок впевнені: платні послуги у законі "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" залишилися.

Олег Панасенко, голова Вільної профспілки медичних працівників України:

"Хоча слова цього в законі нема, вона фактично буде. І те, що слова немає – це просто маніпуляція. Кожен українець хай готується до драконівських цін на послуги. Які будуть вимірятися рівень цієї співоплати, яка буде, хоча слова цього у законі нема".

У цьому контексті підозрілою виглядає і норма, яка покладає розрахунок тарифів на такі послуги на Кабінет Міністрів України. Причому затверджуватися урядом вони будуть щорічно.

Олег Мусій, народний депутат України:

"Гарантованого пакету не існує! І гарантований пакет буде прив’язаний до бюджету. Не прораховано вартість послуг, оті так звані тарифи, які буде розробляти Національна служба здоров’я, їх не існує в природі і знайти їх ніде неможливо. Це має бути, відповідно, чи розпорядження Кабінету Міністрів України, чи постанова. Або рішення новоствореної Національної служби здоров’я. Її ще немає, тарифів немає".

Наразі підписання медреформи заблоковано – низка депутатів зареєстрували постанову про скасування рішення Верховної Ради про прийняття  в цілому законопроекту 6327. На думку експертів, остаточну крапку у питанні наявності норми про співоплату має поставити Конституційний Суд.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram