Європейські компанії зацікавилися ГТС України
Загрузка плеера...

Італійська компанія Snam і словацька Eustream зацікавилися українською газотранспортною системою і готові взяти її у лізинг, але лише після 2020 року, коли закінчується "транзитний" контракт із російським "Газпромом".

Попередньо повідомляється, що це питання обговорюватиметься наступного тижня на щорічній газовій конференції разом з українським урядом та менеджментом "Нафтогазу".

Співпраця України із згаданими європейськими компаніями, на думку їх власників, варта уваги. Усе тому, що вона не передбачає ні приватизації, ні зміни форми власності газотранспортної системи і підземних сховищ газу нашої держави.

За даними інформованих джерел, питання щодо транзиту газу через ГТС України, Словаччини та Австрії до входу в ГТС Італії вже подали на розгляд Президентові України та урядові.

Ця італійська компанія нещодавно викупила 49% акцій австрійського оператора газотранспортної системи. Отже, трубопровідний маршрут доставки російського газу через Україну, Словаччину та Австрію для Snam і трейдерів ринку Італії  наразі максимально економічно виправданий і вигідний.

Нагадаємо, чинний контракт на транзит газу між "Нафтогазом" і "Газпромом" був укладений у 2009 році терміном на 10 років.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram