У Львові з музеїв зникли більше 600 експонатів
Загрузка плеера...

У Львівській галереї мистецтв заявили про зникнення більш ніж півтисячі експонатів. Серед зниклих предметів – стародруки, картини, скульптури, старовинні монети та антикварні меблі.

Перевірку фондів тут розпочали після того, як у січні виявили зникнення сотні стародруків, серед яких – "Апостол" Івана Федорова 1574 року. Інвентаризацію проводили 17 незалежних комісій, до процесу було залучено близько ста осіб.

Директор галереї Тарас Возняк заявив, що у ході інвентаризації недорахувались 621 експонату. Це предмети з різних періодів, від ХIV по ХХ ст. Найбільше постраждав Олеський замок, де зберігають картини і скульптури. Керівництво музейного комплексу зазначає, що кількість зниклих експонатів може збільшитись. У галереї ще не встигли перевірити автентичність збережених об'єктів. Тут побоюються, що деякі оригінали могли замінити фальшивками.

У музейному комплексі стверджують, що інформацію про недостачу вже передали правоохоронцям. Це вже третє подання до поліції. В січні слідчі взялись за зникнення старовинних книг, а у серпні – за зникнення колекції монет. Жодного експонату поки не знайшли.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram