Президент нагородив ката українського дисидента
Загрузка плеера...

У нинішніх українських реаліях державні нагороди отримують не ті, хто їх справді заслуговує, а ті, хто вміє вислужитися перед владою. Адміністрація Президента України у відповідь на запит австрійського журналіста Гервіга Гьоллера підтвердила нагородження орденом Ярослава Мудрого 5 ступеня київського судді Григорія Зубця.

Представник Департаменту забезпечення доступу до публічної інформації зазначає, що відповідне рішення було прийнято главою держави за клопотанням Ради суддів та Державної судової адміністрації. Що цікаво, в Адміністрації Президента відмовилися назвати конкретні заслуги, перераховані у нагородному листі, пославшись на те, що ці дані є конфіденційними і їх поширення без згоди особи заборонене.

Обурення громадськості викликав той факт, що Григорій Зубець причетний до репресій, вчинених радянською владою проти українських дисидентів. У 1984 році саме він ухвалив рішення засудити правозахисника, літературознавця та перекладача Валерія Марченка до 10 років таборів. Служитель Феміди не звернув уваги на той факт, що Марченко був важко хворий. Як наслідок, бранець невдовзі помер через відмову нирок. Судячи з усього, Президент не вважає, що подібне звірство не сумісне зі званням кавалера ордена Ярослава Мудрого.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram