Кошти на охорону здоров’я віддадуть спецвідомству
Загрузка плеера...

У рамках реалізації медичної реформи в Україні з’явиться незалежний замовник послуг – Національна служба здоров’я, яка відповідатиме за фінансування галузі. Нове відомство акумулюватиме усі гроші платників податків, виділені на систему охорони здоров’я.

Сергій Соболєв, народний депутат України:

"Як Янукович свого часу вводив посади соціальних працівників, які утримувалися за рахунок держави – це те саме. Тільки створюється грандіозний орган, центральний орган управління, якому передаються повноваження фактично міністерства фінансів, казначейства, міністерства охорони здоров’я. Це буде три в одному, тільки для однієї лише невеликої галузі. Будуть задіяні сотні тисяч людей у цьому. Уявіть собі, тільки заробітна плата це 200 млн грн, які передбачаються на наступний рік. Ось куди ідуть гроші від охорони здоров’я".

Агенцію, яка збиратиме гроші українців ще не створили, а вже знають, як вона розподілятиме бюджетні кошти

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я: 

"Медичні заклади, з якими укладено договір про надання послуг пацієнтам, будуть отримувати виплати за надані медичні послуги напряму з держбюджету без посередників. Ця зміна запустить конкуренцію за пацієнтів і надасть якісним медичним закладам кошти на розвиток, захистить регіони та медичні заклади від ручного керування фінансами і дозволить лікарям отримувати гідний офіційний дохід".

Запропонований урядом варіант медичної реформи іще до ухвалення у другому читанні викликав багато запитань у представників профспілки медичних працівників.

Вікторія Коваль, голова Профспілки працівників охорони здоров’я України:

"Ніхто не розповідає – а скільки ж отримає лікар на первинній ланці, якщо він буде в Центрі медичної допомоги працювати. Бо там лікарі будуть заключати договори, але ця агенція, яка пропонується, – вона вже буде сплачувати гроші на заклад. А там є головний лікар.  І як там далі буде в Центрі – ніхто не знає".

Нагадаємо, на сьогодні у державі діє медична субвенція, яка автоматично розподіляється на місцеві бюджети. Відповідно до запланованих медреформою змін, територіальні громади, обласні, міські та районні бюджети від цього будуть усунені, тож кому і скільки виділяти коштів вирішувати будуть саме чиновники Національної служби здоров’я.

Олег Мусій, народний депутат України, екс-міністр охорони здоров’я:  

"Це, по суті, транзитна структура, як казначейство сьогодні працює. Навіщо його створювати? Можна з однією лише метою – очолити цей орган і в ручному режимі вирішувати, кому дам, а кому не дам. І щоби стояла велика черга вдячних головних лікарів і керівників закладів охорони здоров’я, які потім віддячували тих, хто буде розподіляти ці кошти. Ну, це корупційна схема абсолютно проста, тупа навіть я б сказав, яку уряд видає і міністерство охорони здоров’я за медичну реформу".

На думку екс-очільника міністерства охорони здоров’я, створення нового відомства призведе лише до одного – скорочення наполовину як закладів охорони здоров’я в Україні, так і кількості медперсоналу. Через це доступність до медичної допомоги в українців катастрофічно впаде.

Олег Мусій, народний депутат України, екс-міністр охорони здоров’я:  

"Якщо, не дай Боже, почне впроваджуватися ця псевдореформа, буде набагато гірше. Бо ви будете шукати заклад не так, як зараз, коли знаєте, що ваша поліклініка поруч і хоч якогось спеціаліста там знайдете. А вам треба буде їхати за тридев’ять земель до невідомих спеціалістів, до яких буде величезна черга. Бо навіть Уляна Супрун заявила, що якщо ви будете йти до спеціалістів без направлення, ви будете платити за все з власної кишені. Ви і так все сьогодні платите за все з власної кишені. То який смисл реформи, поясніть мені? Платити за вхід ще у лікарню – ось смисл реформи. Бо не заклала держава кошти у бюджет, і вам доведеться ще платити за вхід у лікарню. Хороша реформа! Таке "покращення" для українського народу – у лапках звісно".

Національна служба здоров’я може запрацювати вже наступного року

За словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, для створення Національної служби здоров’я напрацьовано постанову уряду, яку подаватимуть на Кабмін, як тільки Президент підпише ухвалений 19-го жовтня законопроект №6327. Новий орган може запрацювати вже наступного року. До створення відомства фінансування системи охорони здоров’я буде здійснюватися у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів. Керівника Національної служби здоров’я призначатиме також Кабмін.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram