Європа продовжує ділити мігрантів
Загрузка плеера...

Міграційна криза, що розпочалася у Європейському Союзі на початку 2015 року, ще й досі дуже далека від завершення. Країни Старого Світу ніяк не можуть домовитися щодо того, хто та в якій кількості має розміщувати у себе вихідців з Близького Сходу. Навряд чи це питання буде остаточно вирішене навіть після втілення в життя нової ініціативи депутатів Європарламенту.

Комітет представницького органу ЄС з питань внутрішніх справ розробив нову систему розподілу біженців, яку називають автоматичною. Вона ґрунтується на сукупності фіксованих критеріїв, які перебувають у прямій залежності від кількості населення країни та її економічного потенціалу. Новий принцип має замінити Дублінську угоду, згідно з якою прийняти мігранта була зобов’язана та держава, на території якої він вперше ступив на землю ЄС або ж у якій він вперше подав заяву на отримання притулку. Внаслідок цієї домовленості найбільших збитків зазнали країни Середземномор’я – Італія, Греція та Франція.

Розроблений комітетом проект має бути проголосований на сесії Європарламенту, після чого отримати підтримку Ради міністрів ЄС. Втім, проти автоматичної системи виступають Угорщина та Чехія, тож, найвірогідніше, досягнути домовленості лідерам Європейського Союзу знову не вдасться.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram