Рада протягла медреформу з порушеннями
Загрузка плеера...

Верховна Рада ухвалила у другому читанні медичну реформу.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Вітаю прем’єр-міністра і весь уряд, ми довго до цього йшли!"

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України:

"Настрій бойовий – це лише старт. Нам тепер треба імплементувати ті нові форми оплати, які ми напрацювали. Нормативні акти. Вони вже готові, але ми чекаємо щоб нам дали старт і проголосували у Верховній Раді".

До законопроекту "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" було подано майже 900 поправок, депутати розглядали їх три засідання поспіль і провалили усі до одної.

Ірина Сисоєнко, заступник голови комітету ВР з питань охорони здоров’я:

"Тож, щоб цей законопроект був прийнятий ефективним та збалансованим, щоб кожна норма відповідала всьому тому, що ми сформували разом з урядом, народними депутатами комітету охорони здоров’я. І щоб в результаті його реалізації цей закон став добром для людей, я хочу зачитати ті поправки, які визначені важливими рішенням комітету з охорони здоров’я. Прошу вас їх підтримати. Поправка номер два, поправка номер вісім, поправка чотирнадцять…"

Поправки від комітету винесли на голосування пакетом. Депутати кажуть  до другого читання законопроект був змінений на 80%, що суперечить 116-й статті Закону "Про регламенту Верховної Ради України".

Ігор Шурма, народний депутат України (фракція "Опозиційний блок"):

"Запитайте депутатів – за що проголосували, ніхто не знає. У нас є зафіксовані факти кнопкодавства в другому читанні, на що голові Верховної Ради подане відповідне подання і у нас є відеофіксація як це було. Тому дуже багато залежить від принципової позиції голови Верховної Ради України".

Загалом, кнопки тисли у секторах "БПП", "Народного фронту". Долучились до голосування у фракції "Самопоміч" та групі "Воля народу". Не пройшла б медична реформа і без голосів "Радикальної партії". У той час, як зала продовжувала обговорювати та провалювати поправки, фракцію Ляшка у нетрях парламенту зібрав особисто прем’єр-міністр. У результаті – 13-ть депутатів "за".

Ігор Мосійчук, народний депутат України (фракція "Радикальна партія Ляшка"):

"Наша фракція у вільному режимі голосувала за так звану медичну реформу. Відповідальність несе прем’єр-міністр, який так само на засіданні фракції сказав, що він, а не міністр охорони здоров’я буде нести відповідальність. І йому я вірю".

Водночас деякі парламентарії нагадали, що ухвалений законопроект суперечить Конституції України та несе ризики безпідставних скорочень.

Юлія Тимошенко, голова фракції "Батьківщина":

"До прийняття сьогоднішнього закону всі фельдшерсько-акушерські пункти у селах, лікарні, стаціонари, поліклініки фінансувалися з місцевих бюджетів. І місцеві громади плекали кожну лікарню, кожний ФАП. Не давали закрити, не давали скоротити кількість лікарів і медпрацівників. Так, фінансування було вкрай недостатньо – але працювали лікарні, поліклініки, ФАПи. Зараз цим законом забирають всі гроші з громад на охорону здоров’я і будуть збирати ці гроші в центрі у спеціальному органі, який створений. Це приблизно 102 мільярди гривень. І більше жодна громада країни після виконання цього закону не зможе фінансувати свої лікарні". 

Нагадаємо, проти запропонованого урядом варіанту медичної реформи у вересні на масштабній акції протесту висловилася Всеукраїнська профспілка медичних працівників.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram