Кубів випросив у китайців 1,7 млрд гривень на метро
Загрузка плеера...

Віце-прем’єр і міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів провів у Києві переговори з китайськими інвесторами, зацікавленими у фінансуванні будівництва четвертої гілки столичного метрополітену. Проект, розглянутий на зустрічі, передбачає будівництво ділянки довжиною 18 кілометрів з 13-ма станціями, що з’єднає мікрорайон Троєщина з Міжнародним аеропортом "Київ-Жуляни".

За словами Кубіва, загальна вартість спорудження довгоочікуваної гілки попередньо оцінюється у 2 мільярди доларів. 85% цієї суми, тобто 1 мільярд 700 тисяч, надасть міжнародна група "Pacific Construction", зареєстрована у Китаї. Угода передбачатиме кредитування строком 20 років зі ставкою 2% річних. Ще триста тисяч американських "зелених" Київській міськдержадміністрації доведеться шукати самостійно.

Кубів запевнив китайську сторону, що уряд та КМДА беруть на себе зобов’язання запустити проект та довести його до кінця. Втім, це вже далеко не перший раз, коли з вуст представників влади звучать обіцянки про метро на Троєщину. Жодна попередня втілена у життя так і не була. Наразі ж будівництво підземки багато в чому залежить від здачі в експлуатацію Подільського мостового переходу, який ще дуже далекий від завершення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram