Новий французький закон порушує права людини
Загрузка плеера...

Верхня палата французького парламенту у другому читанні ухвалила новий антитерористичний закон. Документ має замінити розпорядження влади про введення надзвичайного стану, видане у листопаді 2015 року після нападів у Парижі, організованих "Ісламською державою".

Президент Франції Еммануель Макрон стверджує, що лише за останній рік співробітникам спецслужб вдалося запобігти 13 атакам та врятувати кількасот громадян, що могли стати жертвами цих терактів. Завдяки новому закону глава держави сподівається максимально підвищити рівень безпеки в країні, оскільки влада отримує додаткові повноваження для боротьби зі зловмисниками.

Зокрема, французькі правоохоронці віднині мають право закривати релігійні споруди, обшукувати приміщення та обмежувати пересування осіб, яких підозрюють у тероризмі. Також будуть здійснюватися додаткові перевірки документів на прикордонних територіях та біля великих об’єктів інфраструктури – аеропортів та вокзалів.

Правозахисники розкритикували закон, назвавши його таким, що порушує громадянські свободи та може призвести до дискримінації мусульманського населення і національних меншин. Втім, Еммануель Макрон переконаний: навіть заради боротьби с тероризмом Франція не відмовиться від базових цінностей та принципів. 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram