Медреформа може повторити долю судової
Загрузка плеера...

У Верховній Раді триває розгляд поправок до законопроектів щодо медичної реформи.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України: 

"Я закликаю всіх до дуже активної дієвої роботи. Ми маємо сьогодні пройти як мінімум 600 правок, колеги".

Загалом, до другого читання законопроекту 6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" було подано майже 900 поправок народних депутатів. У висновку головного юридичного управління Верховної Ради, запропонований до розгляду законопроект порушує 7 статей Конституції України. Окрім того, подана до розгляду редакція суперечить бюджетному та господарському кодексам України, основам законодавства України про охорону здоров’я, законам "Про ціни і ціноутворення" та "Про державні цільові програми".

Олег Мусій, народний депутат (позафракційний):

"Ви ж юристи за освітою, люди добрі! Сім статей Конституції і десяток законів України! І ви збираєтеся підтримати таку ахінею від уряду, від Кабінету міністрів? По суті, ви хочете ввести платну медицину в Україні – давайте, скажіть вже чесно і відверто. Щоби люди тепер, які платять із власної кишені, платили не тільки за медичні послуги лікарям у тіньовий спосіб, а ще платили і за вхід в лікарню. Ви закриєте половину закладів охорони здоров’я, ви збираєтеся скоротити половину медичного персоналу. Ось що насправді буде вашою політичною відповідальністю – фракції "Народний фронт", фракції "БПП" і фракції "Самопоміч"".

Єдиної думки щодо запропонованих до розгляду законопроектів та поправок до них у депутатів нема.

Ірина Сисоєнко, заступник голови комітету з питань охорони здоров’я:

"Прикінцевими положеннями даного законопроекту передбачено доручення Кабінету Міністрів України опрацювати питання щодо запровадження обов’язкового державного соціального медичного страхування. А впровадження такого страхування може бути лише шляхом ухвалення Верховною Радою України відповідного закону.

Сергій Євтушок, народний депутат ("Батьківщина"):

"Перелік послуг є – але він затверджується кабінетом міністрів України. Ми не бачимо, що у тому переліку, всі народні депутати. Депутати голосують за кота в мішку!".

За два дні депутати розглянули дві третини поданих до законопроекту правок – і жодна з них не пройшла.

Олексій Гончаренко, народний депутат ("БПП"):

"Нічого не пройде! Скільки там в залі депутатів – давайте заглянемо, я вам скажу. Ну - і 50-ти нема. 50-ти депутатів нема…"

Медична реформа поволі повторює шлях судової. Тоді депутати більше тижня розглядали майже п’ять тисяч поправок і під час цього розгляду не ухвалили жодної, а потім проголосували сам закон із правками комітету.

Ігор Шурма, народний депутат ("Опозиційний блок"):

"Те, що робиться зараз у коаліції – подивіться, пустий зал! Чому не дають зняти поправки? Бо прийдеться голосувати! А прийдеться голосувати – нема кому!"

Тим часом, заступник голови фракції "БПП" Сергій Березенко зазначив, що, у разі провалу голосування медреформи, відповідальність ляже на організаторів мітингу під стінами парламенту. На думку представників коаліції, деякі депутати бояться приходити на роботу через учасників протесту.

Леонід Ємець, народний депутат ("Народний фронт"):

"Можу сказати – частина депутатів налякана просто тим, що сталося з Барною і Гончаренком. Ті, хто не ходять і через яких зриваються голосування – їм нічого не буде. Бити будуть тих, хто з’явився. Тому вони сьогодні не прийшли на засідання Верховної Ради. І завтра не прийдуть".

Нагадаємо, голова Верховної Ради Андрій Парубій на засіданні у вівторок зазначив, що одразу після ухвалення медичної реформи парламент перейде до питань скасування депутатської недоторканності.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram