Ірак забрав у курдів нафтові родовища
Загрузка плеера...

Армія Іраку встановлює контроль над провінціями на півночі країни. Військові увійшли до міста Синджар. Цю територію контролювали курдські військові формування, проте вони самостійно залишили місто до прибуття урядових сил. Іракська армія також встановила контроль над більшістю об'єктів у сусідній провінції Кіркук.

Цей регіон багатий на нафту, і конфлікт між центральною владою і автономією пов'язаний, зокрема, з боротьбою за ресурси. На час проведення військової операції видобуток палива зупинили. Зараз усі родовища контролює центральний уряд. Відзначимо, що події в Іраку пов'язують зі зростанням цін на нафту.

Кіркук і Синджар формально не входять до курдської автономії. Етнічний склад територій досить різноманітний, курди вважають Кіркук своїм історичним та релігійним центром. Наприкінці вересня місцеві жителі взяли участь у референдумі про незалежність Курдистану. Населення підтримало приєднання до автономії та відокремлення від Іраку. У Багдаді не визнали референдум і вирішили спрямувати війська у спірні райони. Курдські формування встановили контроль над провінціями у 2014 році, коли звідси було вибито бойовиків "Ісламської держави".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram