"Шахтар" вдесятьох відстояв виїзну перемогу

Арена "Де Кьойп" у Роттердамі гостинністю не вирізняється. Грати в умовах шаленого тиску 50-тисячного натовпу вболівальників, від крику яких трибуни аж здригаються, – задоволення не з найкращих. Втім, донецький "Шахтар" з цим випробуванням впорався гідно. На виїзді "гірники" здобули надважливу перемогу над "Феєнордом" і значно поліпшили шанси на вихід у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

Початок матчу нічого хорошого підопічним Паулу Фонсеки не віщував. Не минуло й десяти хвилин, як українці вже поступалися в рахунку: Бергхейс вдало зіграв на добиванні після невпевнених дій Андрія Пятова. На щастя, це була єдина помилка досвідченого голкіпера за увесь поєдинок. І дії донеччан в атаці змусили швидко про неї забути.

Героєм зустрічі став бразилець Бернард. Усередині першого тайму Фред видав на "десятку" неймовірний пас, що розрізав усю оборону голландців. Одному з найдорожчих гравців "Шахтаря" залишалося лише хитнути воротаря та закотити м’яч у порожні ворота.

Другий гол – це вже результат чудової командної взаємодії. Марлос прорвався до штрафного майданчика, віддав під забігання Богданові Бутку, а той з лінії навісив точно на голову Бернарду. Невеличкий рикошет – і шансів врятувати команду у Бреда Джонса не було жодних.

Як завжди, не обійшлося без зайвих нервів. Ярослав Ракицький примудрився отримати дві жовті картки за менш ніж півгодини і достроково пішов у підтрибунні приміщення. Проте навіть вдесятьох "гірники" виконали завдання максимум. 2:1 – вдалий початок єврокубкового тижня для України.