Коалція затягує розгляд недоторканності та виборів
Загрузка плеера...

Верховна Рада взялася до розгляду законопроектів про медичну реформу у другому читанні.

Сергій Березенко, народний депутат України (заступник голови фракції "БПП"):

"На сьогодні 886 поправок до другого читання опрацьовані комітетом і підтримані комітетом, хто би що не говорив. Фракція "БПП закликає – давайте відійдемо від політичних гасел і почнемо з медичної реформи".

Щодо вимог, озвучених під час погоджувальної ради, голова Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що підтримує розгляд виборчого законодавства після ухвалення медреформи. Він також доручив комітету невідкладно розглянути два законопроекти про зняття недоторканності. А от зі створенням Антикорупційного суду проблема – Венеціанська комісія рекомендувала українському парламенту відхилити наявні законопроекти та внести новий.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Таким чином, з трьох вимог Верховна Рада може перейти до виконання двох вимог. І тому я даю доручення за рішенням погоджувальної ради, щоб був оприлюднений тижневий розклад пленарних засідань. І в ньому передбачити, щоб після питань медичної реформи поставити два питання – про зняття недоторканності. А після них – законопроекти, які стосуються виборчої реформи".

Декілька народних депутатів, які виголошували на погоджувальній раді озвучені на мітингу вимоги до парламенту, закликали керівництво Верховної Ради долучити до переговорів протестувальників.

Єгор Соболєв, народний депутат України (фракція "Самопоміч"):

"У нас з вами єдиний вихід – запросити людей сюди, їхніх представників. Вийти і поспілкуватися з усіма учасниками мітингу. І знайти сьогодні рішення, які поведуть країну цивілізованим європейським шляхом".

Від імені коаліції відповіла представник Президента у Верховні Раді Ірина Луценко, яка зазначила, що у парламентської більшості консолідованої позиції стосовно голосування нема.

Ірина Луценко, представник Президента у Верховній Раді:  

"По виборчому законодавству – наша позиція, позиція коаліції, так само як і президента є послідовною – м’яч на полі Верховної Ради. П’ять законопроектів, які уже зареєстровані, говорять про те, що немає єдиної консолідованої позиції. Тому закликаємо всі фракції – як коаліції, так і шанованої нами опозиції зібратися для консультацій і випрацювати цей закон. Ми готові його підтримати".

Спікер відпустив депутатів та пішов консультуватися із головами фракцій. Ранкове пленарне засідання парламенту 17 жовтня тривало менше години.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram