Мінекології непокоїться і готує нові податки
Загрузка плеера...

У Міністерстві екології заявили, що поганий стан довколишнього середовища буквально вбиває українців. Очільник міністерства Остап Семерак навів сумну статистику: за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожних 40 хвилин через проблеми з екологією в Україні гине одна людина. Крім того, забруднення природи шкодить і економічному розвитку. Семерак заявив, що збитки сягають 11% ВВП. В першу чергу страждають аграрії, які втрачають шосту частину врожаю.

У Мінекології наразі знайшли один вихід із ситуації. Очільник відомства хоче підвищити податок на викиди вуглекислого газу. Зараз він становить 37 копійок за тонну. У міністерстві стверджують, що це ледь не у сто разів менше за світовий рівень. Втім, в уряді визнають, що збільшення податків вдарить по промисловим виробникам. Днями міністерство ухвалило екологічну стратегію до 2030 року. План передбачає зменшення викидів у чотири рази.

Зазначимо, що Мінекології запланувало ще один сюрприз для українців. У Семерака хочуть збільшити збори за утилізацію сміття. У міністерстві пояснюють, що додаткові кошти потрібні для сортування твердих відходів. Нагадаємо, з 1 січня сортування сміття стане обов'язковим для українців.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram