Польща захищає Асоціацію з Україною
Загрузка плеера...

У дипломатичному протистоянні між Україною та Угорщиною через Закон "Про освіту" з’явився несподіваний посередник. Міністерство закордонних справ Польщі виступило із заявою щодо необхідності вирішення усіх суперечностей між двома країнами-сусідами шляхом діалогу.

Офіційна Варшава, так само як і Будапешт, не задоволена обмеженням на вивчення мов національних меншин. Проте, на відміну від угорських колег, польські дипломати контактують з українськими чиновниками, аби ефективно слідкувати за впливом нового закону на права поляків.

До того ж, МЗС рішуче відкидає можливість перегляду Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яку ініціює угорський урядовець Петер Сіярто. І це при тому, що раніше очільник відомства Вітольд Ващиковський ставив під сумнів євроінтеграцію нашої держави через нав’язування культу Степана Бандери.

Нагадаємо, що одна зі статей прийнятого Верховною Радою та підписаного Президентом Закона "Про освіту", на думку урядів кількох європейських держав, містить утиски щодо мов національних меншин. Найжорсткішою була реакція на документ з боку Угорщини, яка пообіцяла блокувати будь-яке зближення України з ЄС в усіх міжнародних організаціях.       

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram