Рейтинг корумпованих органів очолили "фіскали"
Загрузка плеера...

Виконавчий директор організації Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин під час спілкування з журналістами назвав найбільш корумповані вітчизняні органи влади. За його словами, наймасовішим хабарництво є серед співробітників Державної фіскальної служби та митниці. Високий рівень фінансової злочинності у ДФС пояснюється надмірним впливом відомства на сферу бізнесу.

Все ще зарано говорити про незалежність судів – служителі Феміди за показником службових зловживань в обмін на незаконне збагачення посідають друге місце. Серед топ-хабарників в Україні також чиновники, що відповідають за освіту та охорону здоров’я.

Пан Юрчишин звертає увагу на катастрофічну неефективність роботи Національного агентства з питань запобігання корупції. Яскраве підтвердження цього – ситуація з контролем фінансування партій. НАЗК досі не вдалося створити електронну базу даних, тож звітність політичних сил доводиться перевіряти вручну. Коефіцієнт корисної дії за таких умов стрімко прямує до нуля.

Провал призначення членів агентства влада не визнає, проте час від часу знаходить "цапа-відбувайла". Спочатку НАЗК покинув Руслан Рябошапка, потім пішов Руслан Радецький. За словами Ярослава Юрчишина, наступною полетить голова очільниці антикорупційного органу Наталії Корчак.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram