Учасників Майдану нагородили Залізним хрестом "За мужність"
Загрузка плеера...

Напередодні Дня захисника України Громадська Спілка "Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО" вшанувала учасників подій на Майдані народною відзнакою Залізний хрест "За мужність" і відзнаками від Фонду розвідки України. Розпочали захід молебнем біля Хреста Небесної Сотні.

Потім учасники урочистостей зі стягами пройшли місцями, де творилася історія України 2013-2014-го років, та до Українського дому, в якому й відбулося нагородження.

Сергій Каланжов, учасник подій на Майдані:

"Я приехал на второй или третий день. Атмосфера хорошая была, приятные люди. 18 февраля, когда Беркут подошел ближе к Стеле, я получил вечором ранение. Особо страшно не было, но последний взрыв, который случился, я понял, что у меня повреждена рука. Дальше были операции, лечение. Самое запоминающееся: я встретил любимого человека. В дальнейшем это моя жена".

Автор нагороди – сотник 19-ої сотні Євромайдану, а також боєць одного з добровольчих батальйонів Володимир Провосудов. За його словами, люди, які пройшли шлях Майдану, загартовані, міцні та незламні. Відповідно, нагорода за їхній вчинок має бути достойною.

Олександр Пікалов, актор, гуморист, волонтер:

"У меня сумасшедшая история, как я попал на Майдан. Я вел День прокуратуры Крыма. Сел в самолет и приехал на Майдан на Михайловскую площадь. Положил сумку, посмотрел, что произошло, и пошел. Почему я вышел? Я увидел: "Киев – виходи!". Для меня это было все. После этого, я не мог ни одного вечера мимо пройти. Носил булочки, потом, помогал парням, потом, когда ранения пошли, на машине супруги своей возил. То, что это было, это было замечательно. Нельзя говорить, что это было зря. Смерти зря, потому что до сих пор эти бл*** те еще сидят в Верховной Раде".

Залізним хрестом "За мужність" було нагороджено майже дві сотні учасників Революції Гідності. Відзнаки отримали також і родичі героїв, які віддали своє життя за Україну або під час подій на Майдані, або у зоні бойових дій.

Доля майданівців склалася по-різному, проте усі вони продовжують спільну справу – захищають Батьківщину. Хтось робить це зі зброєю в руках на передовій, хтось підтримує там бойовий дух наших захисників, інші активно долучаються до волонтерського руху, допомагаючи переселенцям, дітям та пораненим воїнам.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram