Підготовка до місцевих виборів іде з порушеннями
Загрузка плеера...

Напередодні місцевих виборів, які 29 жовтня відбудуться у всіх без винятку регіонах України окрім окупованих територій, експерти розповіли про тенденції, підготовку та ключові проблеми в реалізації цього процесу.

Серед ключових: участь громад, що об'єдналися із різних районів або навколо обласного центру. Були також зафіксовані маніпуляції із визначенням виборчих округів. Проблемою стало одночасне висування одних і тих же кандидатів від різних політсил, реєстрація технічних претендентів або так званих кандидатів-клонів. Поширеною була і ситуація паралельного висування на посаду сільського, селищного голови і депутата відповідної ради.

Денис Рибачок, аналітик КВУ:

"Ми отримали випадки, коли кандидати одночасно балотуються на посаду сільського голови і, наприклад, депутата сільської ради. Вони намагаються одночасно всидіти на двох стільцях, хоча чинним законом це заборонено".

Ще однією з перешкод на шляху реалізації реформи децентралізації експерти називають відсутність фінансування із місцевих бюджетів, через яку затягується, зокрема, призначення виборів старост.

Денис Рибачок, аналітик КВУ:

"Вони призначаються радою об'єднаної громади. Тобто спочатку відбуваються вибори об'єднаної громади, після цього вона має сама призначити вибори старост. Але відповідно до чинного законодавства такі вибори фінансуються із місцевого бюджету. Більшість об'єднаних громад є сільськими і селищними, для них знайти кілька сотень тисяч гривень на проведення перших виборів старост часто є проблемою. Тому часто вибори старост банально не проводяться рік півтора, що є ненормальним".

Таким чином, кажуть аналітики, через відсутність фінансового забезпечення ми можемо недорахуватися кількох тисяч старост. Поки залишилися неврегульованими законодавчі питання, які створюють правові колізії. Заручниками неякісних законодавчих змін стали десятки громад.

Денис Рибачок, аналітик КВУ:

"На третьому році реформи ми отримали ситуацію, коли законодавство банально не встигає за її темпами. На практиці відбуваються речі, за якими законодавством або взагалі не передбачені, або не достатньо врегульовані. Наприклад, вибори в ОТГ законодавство це дозволяє, але на практиці майже 2 роки був відсутній закон, який би регулював цей порядок. Вибори у таких громадах залишалися заблокованими".

Загалом обиратиметься приблизно 4,5 тисячі депутатів від 50 політичних партій, а участь у процесі можуть взяти понад мільйон виборців. Наразі це найбільші вибори в об'єднані громади, завдяки яким у підсумку наприкінці цього року може утворитися майже 50% ОТГ.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram