Парубій "загубив" півмільйона депутатських штрафів
Загрузка плеера...

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вирішив похвалитися "досягненнями" у боротьбі з масовим небажанням народних депутатів ходити на роботу. Підвищити рівень трудової дисципліни у сесійній залі, очевидно, не вдалося. Проте, за словами спікера, після введення системи штрафів для прогульників на заробітних платах парламенту вдалося зекономити три мільйони гривень.

Озвучена паном Парубієм цифра викликала не очікуване ним захоплення, а подив і навіть обурення. Справа у тому, що наприкінці літа Комітет виборців України оприлюднив дані, що суттєво відрізняються від спікерських. За інформацією КВУ, станом на серпень сума коштів, вилучених з окладів народних обранців, вже становила 3,5 мільйони гривень. Вірогідно, за вересень та половину жовтня вона мала суттєво зрости.

Виникає питання: чому Андрій Парубій відчутно "занизив" обсяг штрафних грошей? Можливі два варіанти. Перший: понад півмільйона гривень пішли "повз касу" і осіли у кишенях керівництва парламенту та співробітників апарату Ради. Другий: Комітет виборців оперує даними, які мають бути, а спікер – тим, що є. Тобто оштрафованими були значно менше нардепів, аніж виявлено прогульників. За будь-якого з цих двох сценаріїв говорити про прозорість та неупередженість системи, ініційованої спікером, не доводиться.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram