Пенсійну реформу недопрацювали: чиї права зараз незахищені
Загрузка плеера...

На переконання міністра соціальної політики Андрія Реви, накопичувальна загальнообов'язкова система має бути недержавною.

Також, на думку чиновника, внески до такої системи доречніше було б сплачувати працівникам, а не їх роботодавцям. Натомість сьогодні законом передбачено, що загальнообов'язкова пенсійна система буде державною, а компанії та підприємства все ж перераховуватимуть страхові кошти за своїх найманих робітників.

Хоча закон, що передбачає реформу пенсійної системи і осучаснення пенсій, уже набув чинності, у ньому так і не урегульоване питання перерахунку таких виплат громадянам, які проживають на непідконтрольних Україні територіях. Так само до кінця незрозуміло, як нараховуватимуть пенсії українцям, які переїхали на підконтрольні території. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, "з такими людьми будуть проблеми. Адже, щоб зробити їм перерахунок виплат, треба мати матеріали справи", які наразі відсутні.

Недопрацювали чиновники і у вирішені питання спецпенсій. Такі виплати в Україні залишать тільки військовослужбовцям і силовикам. За словами міністра, до 1 листопада на розгляд парламенту буде внесений окремий закон про пенсійне забезпечення цих категорій населення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram