Порошенко у ПАРЄ говорив про мови, суд та Крим
Загрузка плеера...

Президент України Петро Порошенко виступив на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи. Промова глава держави тривала близько півгодини. По її завершенні Порошенко відповів на запитання членів ПАРЄ.

Однією з найгостріших тем обговорення був новий український закон "Про освіту", що, на думку наших держав-сусідів, містить дискримінаційні положення стосовно національних меншин. За словами Президента, сумнозвісна сьома стаття документу спрямована на поліпшення стану української мови у публічному житті. Як аргумент необхідності змін Петро Олексійович навів ситуацію у Береговому, де 75% випускників шкіл не змогли скласти іспит із української мови. Закон має запобігти такому негативному явищу. При цьому гарант переконаний, що є всі умови для вивчення інших мов.

Порошенко також прокоментував заяви щодо "завершеності анексії" Криму та виплати Україні грошової компенсації за півострів. Глава держави наголосив, що торгуватися територіями він не буде, і нагадав: трибуна ПАРЄ створена для захисту європейських цінностей, а не для закликів до примирення з агресором.

Відповідаючи на питання про Антикорупційний суд, Президент назвав чотири складові його функціонування: законодавство, неупередженість відбіркової комісії, професійність суддів та довіра суспільства до нового органу. Поки що гарант не бачить у парламенті якісних законопроектів, спрямованих на дотримання усіх цих вимог.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram