Влада не виконує вимоги медиків – ті готуються до протестів
Загрузка плеера...

19 вересня вони вимагали погашення заборгованості по зарплаті, поліпшення умов праці, збільшення фінансування галузі, призначення міністра охорони здоров’я і проведення такої реформи, яка не розчарує ані медпрацівників, ані пацієнтів. Минув майже місяць.

Вікторія Коваль, голова Профспілки працівників охорони здоров’я України:

"Щоб сказати, що були ті вимоги, які поставлені учасниками акції – вони не виконані. Тільки перші кроки пішли з цього приводу".

27 вересня розпорядженням Кабінету Міністрів із резервного фонду було виділено 559 мільйонів гривень на погашення заборгованості по заробітній платі. Розрахуватися з медиками в уряді обіцяли до першого жовтня, також було досягнуто домовленості, що протягом місяця будуть розглянуті питання з Міністерством охорони здоров’я, Мінсоцполітики та Мінфіном щодо подальшої долі медичних працівників у плані оплати праці.

Вікторія Коваль, голова Профспілки працівників охорони здоров’я України:

"На сьогоднішній день заборгованість як була, так і залишається. Єдине, що вона залишається так само поточною, це означає, що погашена заборгованість, яка, була за серпень, але не погашена за вересень. І виникла інша заборгованість. За нашими даними, на 6 жовтня ця заборгованість складає порядку 86 млн грн. За даними Міністерства охорони здоров’я - 46 млн грн.

За нашими даними, в 6 регіонах існує заборгованість заробітної плати, за даними МОЗ - в 3 регіонах"

За різними джерелами, система охорони здоров’я в Україні на сьогодні недофінансована на 40-50%.

Віталій Легков, довірений лікар Федерації профспілок України:

"І усі ці гроші, фактично, користувач медичних послуг, наш пересічний громадянин, тобто усі ми з вами – і керівники і робітники, працівники, військовослужбовці, демобілізовні… Будь-хто, хто звертається за медичною допомогою, оцю половину недостатню фінансує із власної кишені".

Представники профспілки вимагають також відійти від так званої зрівнялівки і забезпечити єдиний підхід у оплаті праці працівників бюджетної сфери шляхом підвищення з 1 вересня на два тарифних розряди посадових окладів лікарів, медичних сестер, у тому числі спеціалістів із вищою немедичною освітою. У проекті державного бюджету на 2018-й рік медики перспектив для вирішення проблем не побачили.

Вікторія Коваль, голова Профспілки працівників охорони здоров’я України:

"Бюджет на наступний рік збільшений на десять з невеликим мільярдів гривень, щоб запровадити нову мінімальну зарплату і тариф першого розряду новий, який пропонується. Треба 9,2 мільярди для покриття цих видатків. Тому, ви розумієте, якщо на 10 млрд збільшується бюджет, а 9,2 потрібно на те, щоб запровадити мінімальну заробітну плату – значить, зрівнялівка залишиться. Тому це питання залишається на сьогоднішній день відкритим".

Під час акції протесту медичні працівники також озвучували свої вимоги та зауваження щодо підготовлюваної медичної реформи.

Наталя Стахова, голова первинної профспілкової організації Центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф м. Київа:

"Співробітники центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф міста Києва не проти реформи взагалі, а проти тієї реформи, яку пропонує уряд.

Ми були на зустрічі у Павла Розенка у Кабінеті Міністрів, де він дав доручення, щоб Міністерство охорони здоров’я з нами зв’язувалось і вирішувало питання екстреної меддопомоги разом з нами. За цей час, за цей місяць до нас ніхто не звернувся. Про яке може іти реформування, якщо у нас не готове ні у Києві ні у будь-якому іншому центрі не готова лікарня приймати одразу велику кількість, або навіть невелику - відділення невідкладних станів. Жодного такого відділення в Україні не існує. До кого везти цих хворих?".

Наступного тижня представники профспілки збирають президію щодо перших підсумків попереджувальної акції, де будуть ухвалювати спільне рішення стосовно подальших кроків.

Вікторія Коваль, голова Профспілки працівників охорони здоров’я України:

"Якщо наші вимоги не будуть виконані, значить і далі буде ще одна акція протесту, ще одна акція протесту".

Нагадаємо, Всеукраїнська попереджувальна акція протесту Профспілки працівників охорони здоров’я відбулася у Києві 19 вересня біля Кабінету Міністрів та Верховної Ради. У ній взяли участь близько тисячі медиків з усіх регіонів України.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram