Чемпіони Європи помстилися Швейцарії

У групі B європейського відбору на чемпіонат світу 2018 року склалася унікальна ситуація. За тур до закінчення кваліфікаційного турніру збірна Швейцарії, не маючи у пасиві ані поразок, ані нічиїх, не гарантувала собі перше місце та пряму путівку на Мундіаль. Усе через календар та надзвичайну результативність команди Португалії. В останньому матчі швейцарці їхали в гості до чемпіонів Європи і в разі програшу пропускали їх на лідерську позицію за різницею забитих та пропущених м’ячів.

Для Кріштіану Роналду та компанії мотивацією слугувала не лише перепустка на світову першість, але й помста. Рік тому у дебютному матчі, який португальці проводили у статусі кращої збірної Старого Світу, Швейцарія впевнено переграла їх з рахунком 2:0. Забігаючи наперед скажемо, що по завершенню гри у вівторок на табло лісабонського стадіону горіли ті ж цифри. От тільки на користь господарів поля.

У першому таймі перевага Португалії була значною, але розпечатати ворота Яна Зоммера підопічним Фернанду Сантуша ніяк не вдавалося. Допомогли суперники: незадовго до перерви Йохан Джуру відзначився автоголом. Другий м’яч європейські "селесао" провели самостійно: Андре Сілва завершив розкішну позиційну атаку. Дуже хотів забити Роналду, аби наздогнати Роберта Лєвандовскі у гонці бомбардирів кваліфікації. Проте поляк може бути задоволеним: його досягнення Кріштіану не повторив.

За підсумками ігрового дня визначився ще один переможець групи, а також двоє учасників плей-оф. Франція, хоч і намучилася з білорусами, але здобула необхідну перемогу та вже може готуватися до Мундіалю. Швеція програла Нідерландам, проте випередила їх за додатковими показниками і прямує у стикові матчі. Компанію скандинавам складе Греція, яка прогнозовано знищила Гібралтар 4:0.