Протягом опалювального сезону газ може подорожчати
Загрузка плеера...

Газ для населення протягом опалювального сезону може знову  подорожчати.

Геннадій Рябцев, експерт з питань енергетики:

"Зараз 6.958 з НДС – буде десь на рівні 7,5-8 за тисячу кубометрів".

Попри заяви прем’єр-міністра, що підстав для підвищення тарифу на газ в Україні нема, експерти нагадують про постанову Кабінету Міністрів 187, у якій прописано нову методику розрахунку вартості газу і, згідно якої, пальне незабаром може додати у ціні від 17% до 19%. Формула для цієї постанови була прописана самим Кабінетом Міністрів напередодні отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду.

Геннадій Рябцев, експерт з питань енергетики:

"Ця заява спричинила, фактично, юридичну колізію. З одного боку керівник виконавчої влади заявляє про те, що ціна не буде збільшуватися. А з іншого боку – він має підписати відповідні документи, які підвищують цю ціну на газ, оскільки діє постанова 187".

Окрім цього, на ціну на газ може вплинути падіння національної валюти. Чергове підвищення цін на газ для населення призведе до збільшення кількості субсидіантів, кажуть у Міністерстві вугільної промисловості. Зараз в Україні субсидії отримує 60% населення, кажуть у відомстві, а після зростання тарифу кількість українців, які отримують субсидії, може досягти позначки 90%.

Геннадій Рябцев, експерт з питань енергетики:

"Неприйнятною є ситуація, коли чергове підвищення цін на газ може призвести, що у окремих регіонах України і навіть областях України, які прийнято називати депресивними регіонами, субсидії буде отримувати майже все населення – до 96%. Це дуже дивна річ, коли з одного боку запроваджуються ринкові умови, а з іншого – держава повністю компенсує ринкові ціни усім споживачам".

Експерти нагадають, що після будь-якого зростання тарифів на ЖКГ послуги, в Україні дорожчає хліб та проїзд у громадському транспорті.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram